×

Pomoct můžete i vy!

Chcete-li podpořit naši činnost zasláním peněžní částky či poskytnutím daru, kontaktujte nás prosím na email: [email protected] | Budeme rádi za každou podanou ruku ...

Číslo našeho bankovního účtu je: 379 950 093 / 0300

Neustále pokračujeme v inovacích a jak webovky, tak veškeré další webové služby, které běží na našem serveru jsou aktuálně internetem přenášeny ve standardu HTTPS … Z pohledu uživatele krom zeleného zámečku v adresním řádku nic nového, z pohledu implementace pak věc poněkud složitějšího rázu – nicméně podařilo se 🙂

HTTPS (z anglického Hypertext Transfer Protocol Secure) je tzv. nadstavbou základního internetového protokolu HTTP, který je původně nešifrovaný. HTTPS je naopak šifrovaný, a to za pomoci speciálně vyvinutého protokolu SSH. Šifrování je prováděno asymetrickým stylem.

Tímto způsobem jsou síťová data lépe zabezpečena před nežádoucím odposlechem ze strany hackera. HTTPS je používán ve struktuře TCP/IP na portu 443.

Při přenášení citlivých informací v kyberprostoru, jako jsou např. údaje o kreditních kartách, přístupová hesla, rodná čísla atd., je použití HTTPS naprosto zásadním prvkem pro bezpečnost.

Stejně webové stránky bankovních institucí, proto aby se důrazně zamezilo kyberkriminálním metodám hackerů, jako je phishing či pharming, které mají v rámci tohoto sociálního inženýrství vylákat z lidí privátní hesla k jejich bankovním účtům umístěném v kyberprostorovém prostředí.

Kromě bank a e-shopů se také často HTTPS používá u webových rozhraní státních úřadů či univerzitních institucí. Obecně se dnes HTTPS doporučuje u každého moderního webu, protože se tím dává najevo, že webmasterům daného webu záleží na soukromí webových návštěvníků.

NAHORU